Wpisy z tagiem: nadleśnictwo

wtorek, 26 lipca 2011
Arboretum

    Powstało w 1998 roku na powierzchni 1,23 ha wg projektu dr inż. urszuli Nawrockiej - Grześkowiak. Na terenie parku można podziwiać ponad 140 gatunków i odmian drzew oraz krzewów krajowych i aklimatyzowanych. W 2005 roku ustawiony został kamień upamiętniający 80-lecie Lasów Państwowych, a w 2006 roku posadzono uroczyście dąb "papieski", wyhodowany z żołędzi pobłogosławionych podczas pielgrzymki leśników polskich w 2004r przez papieża Jana Pawła II. W roku 2009 posadzono sosnę zwyczajną i świerk pospolity, wyhodowane z nasion poświęconych przez papieża Benedykta XVI w czasie pielgrzymki do polski w 2006r.

   "Arboretum" pełni rolę terenu rekreacyjnego dla mieszkańców Luzina i okolic, stanowi również bogatą skarbnicę wiedzo o przyrodzie. Wytyczone scieżki, założone trawniki i ustawione na terenie całego parku ławki zachęcają do podziwiania pięknych krajobrazów i malowniczej panoramy okolic Luzina. Po całym dniu można tu także wypocząć na wygodnych siedziskach pod wiatą i skorzystać z bezpiecznego miejca na ognisko.

fot. Roman Klinkosz

Rodzinne Koncerty Letnie

    Już drugi rok z rzędu pod patronatem wójta Gminy Luzino Jarosława Wejera odbywają się "Rodzinne Koncerty Letnie" w Arboretum przy siedzibie Nadleśnictwa Strzebielino. Organizatorami są: Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich "Pro Bono", Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna im Leona Roppla, Nadleśnictwo Strzebielino z siedzibą w Luzinie.

    Zadaniem koncertów jest integracja rodzin, popularyzacja muzyki dawnej, oraz historii Gminy Luzino. Koncerty cieszą się coraz większą popularnością wśród luzińskich rodzin.

    Ostatni koncert, który odbył się w niedziele 24 lipca 2011r prowadziła przewodnicząca Rady Gminy Genowefa Kasprzyk, a ciekawostki z historii Luzina przedstawiła uczestnikom koncertu dyrektor biblioteki Maria Krośnicka.

    Na koncercie zaprezentowano muzykę celtycką w wykonaniu zespołu "Trygłow" oraz "Cztery pory roku" Astora Piazzolli w wykonaniu trio fortepianowego Moniki Topp z Luzina. Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.

   Na zakończenie zaproponowano naukę tańca "cha cha", do której aktywnie włączyły się dzieci z rodzicami i wszyscy z uśmiechem, tanecznym krokiem wrócili po koncercie do domów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatki na bloga